Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
29 postów 25 komentarzy

Jaskółczym piórkiem

Julia M. Jaskólska - filozof, publicystka

Moje komentarze

 • @NUS 11:55:31
  " Temat ZUS kontra OFE jest tematem zastępczym. Istotą jest przymus i ten przymus rodzi obie patologie. Tak ZUS i OFE są patologiami wynikającymi właśnie z braku dobrowolności."

  Ten przymus rodzi pokusę dla władzy ubezwłasnowolnienia płatników.
  Przymusowa piramida finansowa
 • @Krzywousty 17:26:23
  "Prostowanie zafałszowań rozpoczęto dopiero w okresie rządów PiS i prezydentury Lecha Kaczyńskiego"
  Chodziło mi o "politykę orderową" (m.in. o odznaczenie śp. Anny Walentynowicz, o pośmiertne uhonorowanie rotmistrza Pileckiego itp.) i media, a nie o grupy rekonstrukcyjne, których działalność szczerze podziwiam. Wiem też, że grupy te są niezależne, że bieżąca polityka nie przekłada się na ich działalność.
  Pozdrawiam Pana
  JMJ
  Kolumbowie pod Arsenałem
 • @lancelot 13:57:28
  "...każdy przeciwnik PiSu chce jego strumień skierować na JK"

  Nie ten adres, szanowny Panie.
  PiS ogrywany jak dziecko?
 • @Bogdan 16:09:23
  Proszę czytać ze zrozumieniem.
  PiS ogrywany jak dziecko?
 • @Cezary Bialik 17:23:47
  "PiS nie jest moim pupilem ale muszę przyznać że w ostatnim czasie zaganiał PO do kąta."
  I byłoby tak pewnie dalej, gdyby nie to, że prezes tak zareagował na publikację "Rzeczpospolitej", jak sobie polityczni adwersarze życzyli.
  PiS ogrywany jak dziecko?
 • @Okowita 17:57:19
  Prokuratura potwierdziła?
  PiS ogrywany jak dziecko?
 • @romeq 11:20:23
  Otrzymaliśmy pytania e-mailem 5.06. Odpowiedzi odesłaliśmy po kilku dniach. Wtedy nie widziałam niczego niepokojącego. Nie wiem co się dzieje teraz. Blog został zamknięty. Komuś widocznie o taki finał chodziło.
  Smoleńskie Ministerstwo Prawdy (2)
 • @OHV 13:04:39
  Proszę tu więcej nie komentować.
  Smoleńskie Ministerstwo Prawdy (2)
 • @konserwatystka 10:57:05
  Dla mnie to też jest niezrozumiałe. Nie wiem dlaczego.
  Mogę się jedynie domyślać. Wiedza a domysły, to jednak zasadnicza różnica.
  Smoleńskie Ministerstwo Prawdy (2)
 • @piorunek 08:48:30
  Politycy nie tylko zrobili sobie show, ale także przeszkadzali na miejscu tragedii. Próbuję też wejść w położenie personelu w szpitalach, w których chorych zaraz po katastrofie odwiedzał minister zdrowia. Jego wizyta, tak to widzę, wywoływała niepotrzebne zamieszanie i przynosiła więcej szkody niż pożytku. A poszkodowani na pewno czekali na osoby najbliższe, a na ministra to już niekoniecznie.
  ŚMIERĆ NA TORACH
 • @zwyczajnie normalny 04:15:26
  Ma Pan rację. Rutyna generalnie zabija każdego kto podejmuje się zadań związanych z ryzykiem, zagrożeniem życia etc., ponieważ usypia czujność. Nam jednak chodziło o pewną przewidywalność, o wyeliminowanie chaosu, bałaganu wynikającego m.in. z częstych zmian rozkładu jazdy. Wyraziliśmy się jak widzę jednak nieprecyzyjnie. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi i pozdrawiam.
  ŚMIERĆ NA TORACH
 • @moher 06:34:56
  Jeszcze się przeliczą. Pytanie jednak kiedy, na razie wciąż nas mają za stado baranów.
  EURO 2012 W WARSZAWIE WYGRA UEFA
 • @irek 12:54:29 - Przypadek kliniczny beznadziejny;-)
  Zbiorowa petycja tu raczej nie POmoże...
  EURO 2012 W WARSZAWIE WYGRA UEFA
 • @Ultima Thule 20:16:26
  "Szkoda tylko, że nie ma obecnie miejsca w internecie, gdzie "AFERA EURO2012" byłaby przedstawiona w usystematyzowany sposób."

  Pomysł świetny, myślę że doczeka się realizacji. Nie będzie to jakiś raport z prawdziwego zdarzenia, ale postaramy się przygotować artykuł podsumowujący. Materiału nie zabraknie na kilka publikacji, możemy być spokojni;-)
  EURO 2012 W WARSZAWIE WYGRA UEFA
 • @Stara Baba 20:49:49 - Stroje z czasów PRL;-)))
  "Czy wiecie ze sklepy UEFA na rynek kontynentow obu Ameryk przez
  kilka ostatnich miesiecy jako wizytowka EURO 2012 sprzedawaly stroje
  reprezentacji Polski z czasow PRL? Gdy powstal szum zmieniono swoja
  oferte na stroje wspolczesne lecz "projektu pana Lato" czyli bez orla na piersi? Nie sprawdzalem ale chyba jeszcze do dzisiaj sa tylko takie w sprzedazy"

  Jeśli to prawda to skandal, o kompromitacji nie mówiąc. Jeśli Pan/Pani ma jakiś link do tej informacji, to bardzo proszę o podanie. Dziękuję i pozdrawiam
  EURO 2012 W WARSZAWIE WYGRA UEFA
 • @konserwatystka - uzupełnienie
  Zapraszam do lektury:
  http://jakuccy.pl/budowniczy-iv-rp/
  Rok na minusie. Kłamstwo smoleńskie zrobiło karierę
 • @konserwatystka
  Co oznacza "pozytywna postać"? Ja tylko analizuję na zimno. Kwaśniewski nie jest absolutnie postacią z mojej bajki, jednak od Jaruzelskiego dzieli go ta drobna różnica, że nie ma krwi na rękach, nie pacyfikował w stanie wojennym, nie kazał strzelać w grudniu 1970 i 1981, nie jest też oskarżony o tzw. zbrodnię komunistyczną. Nic też nie poradzę, że dwukrotnie w wyniku demokratycznych wyborów został przez Polaków wybrany na prezydenta RP, ale patrząc z perspektywy czasu intelektualna różnica pomiędzy nim, a np. Wałęsą była zbyt duża.
  Rok na minusie. Kłamstwo smoleńskie zrobiło karierę
 • @konserwatystka
  a ja np. stąd:

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kwasniewski-nie-jestem-doradca-kaczynskiego,3482978,7337788,artykul-fotoreportaz-duzy.html
  Rok na minusie. Kłamstwo smoleńskie zrobiło karierę
 • @konserwatystka
  Nie widzi Pani różnicy między Jaruzelskim, który ma krew na rękach, a Kwaśniewskim? Dziwię się, czytając Pani komentarze myślałam, że Autorka (Autor) reprezentuje sobą jednak coś innego. Skąd poza tym czerpie Pani wiedzę, że A.Kwaśniewski doradzał śp.L. Kaczyńskiemu? Z nowinek dziennikarskich? Zalecałabym tu zachowanie większego dystansu.
  Rok na minusie. Kłamstwo smoleńskie zrobiło karierę
 • @konserwatystka
  Nie dostrzega Pani różnicy między zaproszeniem generała na pokład samolotu, a zaproszeniem do grona doradców w charakterze specjalisty ds. Rosji (sic!)? Ja ją widzę. Jednocześnie bardzo dziękuję za przytoczenie tego fragmentu wywiadu ze śp. W.Stasiakiem: "...ocena działalności pana generała Wojciecha Jaruzelskiego w PRL-u nie ulega zmianie ani o jotę, bo jest jednoznacznie negatywna i inna być, po prostu, nie może. Natomiast, to jest raczej ludzki, normalny gest, który, myślę, też o to wielu ludzi walczyło, żeby stać nas dzisiaj było na ludzki, normalny gest." Jeszcze nie widzi Pani różnicy? Ja ją widzę jak na dłoni. Nie twórzmy zatem kłamstw, by posłużyć się Pani określeniem.
  Rok na minusie. Kłamstwo smoleńskie zrobiło karierę

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31