Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
29 postów 25 komentarzy

Jaskółczym piórkiem

Julia M. Jaskólska - filozof, publicystka

Haki stare, ale jare

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka tysięcy nazwisk polskich opozycjonistów w Moskwie – niech nawet tysiąc z nich odgrywa jakąś rolę w polityce i biznesie – to potężna armia rosyjskiej agentury wpływu.

 

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego opracowała raport dotyczący współpracy pomiędzy SB a KGB, a w nim m.in. informację o mającym centralę w Moskwie Połączonym Systemie Ewidencji Danych, czyli PSED.
 
Był to zbiór danych o „wrogach ustroju”, w tym i o opozycji peerelowskiej, z bloku sowieckiego nadzorowany przez KGB i GRU. Główne centra PSED znajdowały się m.in. w Niemczech Wschodnich, zaś w Lourdes na Kubie powstała główna stacja nasłuchu radioelektronicznego.
 
Można się zastanowić dlaczego ABW dopiero w 2013 roku publikuje raport o sprawach doskonale znanych i po wielokroć opisywanych już po 1989 roku. Również o PSED wiadomo od dawna. Nie to jest jednak najistotniejsze, tylko to, że te polskie nazwiska na dyskach komputerowych w Moskwie to po prostu zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Służby naszego wschodniego sąsiada lepszego prezentu – jak kartoteki byłych opozycjonistów, z których część ma dziś władzę – nie mogły dostać do rąk.
 
Skoro tych nazwisk może być – jak wynika z doniesień prasowych – kilka lub nawet kilkanaście tysięcy, to mamy „big problem”. Armię uśpionej do tej pory agentury wewnętrznej, tzw. tajnych współpracowników z czasów PRL, która być może w części została już przejęta przez Rosjan, „obudzona” np. szantażem i wykonuje zlecenia służb rosyjskich. Oj, prysły nadzieje byłych TW, że spalenie teczek przez SB w kraju będzie oznaczać święty spokój do końca życia i nie dadzą rady nawet poszukiwania prowadzone przez IPN.
 
Zagrożenie bezpieczeństwa państwa jest tym większe, że nie tylko PSED był źródłem pozyskiwania danych o peerelowskiej opozycji. Był jeszcze kierunek niemiecki, czyli akta STASI. Wiosną 1990 roku, gdy ministrem spraw wewnętrznych był Krzysztof Kozłowski, Niemcy zaproponowali polskim służbom specjalnym zakup tych materiałów, co dokładnie opisał Mariusz Kowalewski w zeszłotygodniowym „Uważam Rze”. Niestety, przebili nas Amerykanie i teczki trafiły do Langley w ramach operacji „Rosenwood”. Zawierały spis agentury STASI w Polsce lub też wykaz rosyjskiej agentury nad Wisłą.
 
Informacji jakie pozyskiwała STASI nie można lekceważyć. Służba ta była jedną z najsilniejszych w bloku sowieckim i najbardziej podporządkowaną Moskwie. Jej oddział polski, Grupa Operacyjna Warszawa (Operativgruppe Warschau), działał od września 1980 roku, zabezpieczając wspólne interesy GRU, WSW i STASI. Ponoć to właśnie ludzie Grupy Operacyjnej Warszawa odgrywali główne role w operacji zniszczenia „Solidarności” i zastąpienia jej „transformacją ustrojową”.
 
Kilka tysięcy nazwisk polskich opozycjonistów w Moskwie – niech nawet tysiąc z nich odgrywa jakąś rolę w polityce i biznesie – to potężna armia rosyjskiej agentury wpływu. Dlatego pod tym kątem należy przeanalizować najważniejsze decyzje dotyczące np. umowy gazowej z Gazpromem i dywersyfikacji dostaw, czy system bankowy i ubezpieczeń społecznych który – według nieopublikowanego raportu prezesa NBP Sławomira Skrzypka, który miał być upubliczniony w kampanii prezydenckiej w 2010 roku – powstał jako produkt operacji finansowych GRU, WSW, WSI i STASI prowadzonych od 1987 r.
 
PSED to bomba z opóźnionym zapłonem, która może trafić w tzw. dawnych bohaterów podziemia. I tych z „Solidarności”, i tych tworzących obecnie Platformę Obywatelską, czy Prawo i Sprawiedliwość, by pozostać przy głównych szyldach. Nikt nie jest zainteresowany prawdą i dlatego informacja o raporcie ABW zaledwie mignęła w mediach. Żaden prawicowy „dziennikarz śledczy”, jak ten specjalizujący się w sposobach inwigilacji przez służby dużych galerii handlowych, czy żadna równie śledcza dziennikarka TVN24 nie spytali publicznie: „Co premier chce z tą sprawą zrobić?” Czy premier odpowiedziałby, że wystąpi z wnioskiem do Rosjan o przekazanie bazy danych PSED dotyczących Polski? Przypuszczam, że wątpię, ponieważ oznaczałoby to nad Wisłą taką lokalną OffshoreLeaks, i to być może z otoczeniem szefa rządu w roli głównej. A nuż nagle by się okazało, że wielu polityków, kadra kierownicza banków, czy elita biznesu to zwyczajna agentura bądź agentura wpływu. Komu to potrzebne, skoro role na władzę i opozycję zostały już dawno rozpisane?
 
Milczy więc i premier, milczy opozycja, swoje partie rozgrywają Amerykanie, Niemcy i Rosjanie.
 
tekst opublikowany na portalu stefczyk.info

KOMENTARZE

 • @ Autorka
  Cóż tu komentować... To wiadomo od dawna. A nawet jak nie zna się szczegółów - to widać po owocach.
  Naturalnie - post cenny, 5*.
 • @autorka
  Pani Julio - proszę się nie wpisywać w robotę służb, w ich propagandę odsuwającą podejrzenia od PRAWDZIWYCH szkodników działających w Polsce.


  "Dlatego pod tym kątem należy przeanalizować najważniejsze decyzje dotyczące np. umowy gazowej z Gazpromem i dywersyfikacji dostaw,"

  Proszę Panią, my już JESTEŚMY TAK ZDYWERSYFIKOWANI, ŻE MAŁO CO W POLSCE JEST POLSKIE - przedsiębiorstwa albo zostały zlikwidowane, albo przejęte przez zachód.

  Proszę przeczytać sobie to:


  http://werwolfcompl.blogspot.com/
 • @Autorka
  To jest prawdziwa przyczyna dlaczego w III RP nie przeprowadzono lustracji.
  Chodzi o to, że zarządzając agenturą rządzi się krajem uniemożliwiając mu odzyskanie suwerenności.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:08:47
  Może pan sprecyzować, co nazywa pan agenturą?
 • @Marek Lipski 11:21:03
  Pani Julio,,,, teczki agentów te w oryginale za czasów pijaka Jelcyna zostały rozkradzione i sprzedane mossadowi, BND, MI5 i CIA i teraz niech Pani zauważy, jakim europejczykiem, światowcem jest Oleksy, Kwaśniewski, Miller, Czempiński, Jasik, Dukaczewski, Malejczyk, Rusak itd
  Dobra teczka tzn. mocnego agenta kosztowała 100 tys. papierów a słaba 100. teraz mamy taki ustrój, że tzw. zachód rozkradł prawie wszystkie kraje tzw. bloku wschodniego, jedynie zatrzymane to zostało w Rosji i na Węgrzech.
 • Wszystko fajnie ale?
  "Nikt nie jest zainteresowany prawdą i dlatego informacja o raporcie ABW zaledwie mignęła w mediach."

  Pani autor, jestem już starszym człowiekiem i zdecydowanie wiem
  ze takowej prawdy na tamte tematy nie ma i nie będzie. Dla tego tez
  nie ma sensu jej szukać. Kto kiedyś był umaczany po uszy, dzisiaj
  może wykazać się krystaliczna czystością. Kto przez cale swoje życie
  był szczerym, dobrym człowiekiem i patriota, może się okazać ze na starość dostanie z Moskwy "czarna teczkę" jakie to bezgraniczne
  zasługi "komunie" oddal. Wiec pani rozumie ze jedyna czarna kreskę
  w tym temacie może zrobić kostucha. Należy poczekać jeszcze 10 lat
  aż wszyscy dobrzy i źli dawnej ery naturalną śmiercią odejdą.
  Pozostaniecie wtedy tylko wy młodzi i o przeszłości "w komunie"
  nie będzie mowy.
  Pozostaje także sobie uzmysłowić ze ostatnie 2 dziesięciolecia to już
  w większości na młodszych konto musi być zapisane gdyż to w ich rekach tkwiła siła i los państwa. Nikt mi nie powie ze to "ci" 70~80 letni "dziadkowie komuny i SB-ectwa" dzisiaj kradną i rozwalają państwo
  od środka!? Jest to młody rzut wywodzący się pośród ludzi młodych.
  Co do tych kilku tysięcy Polaków i ich danych także bym się
  nie martwił. Branie tego na "serio" przysparza tylko możliwości
  dla obcego szantażu. Kto się przejmuje na tego haka znajdą.
  Na dzień dzisiejszy nie cienka teczka z Moskwy a dziwne wiadomości jakoby dane wszystkich Polaków były w Izraelu przechowywane
  powinno wam sen z powiek zdzierać! Co więcej, przychodzi czas następnych wyborów a tu ani opozycji ani programów na uzdrowienie państwa nie ma. Na następne lata będą nami rządzić ci sami "łgarze
  i złodzieje" a to już ludzi młodych a nie "dziadków komuny" wina.
 • @Maciej Piotr Synak 11:08:27
  To nie wie pan tego co te słowo oznacza?
  A więc już wyjaśniam:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Agentura_%28s%C5%82u%C5%BCby_specjalne%29

  Jeśli ma pan jakieś dodatkowe pytania, to chętnie na nie odpowiem.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:07:42
  Dociekam, bo wg mnie to agentura rządzi krajem, zwrot

  "zarządzając agenturą rządzi się krajem" jest taki jakiś...

  No bo kto zarządza?

  POSŁY, była opozycja - a przecież tego dotyczy artykuł - nie stanowią jakieś konkretnej siły.

  Siła to:

  - funkcjonariusze służb

  - wojskowi
  - prokuratorzy
  - sędziowie
  - policja


  A przecież oni w większości NIE BYLI W OPOZYCJI za PRL.

  Pierdolisz więc pan DUBY SMALONE o agenturze....


  Żadna opozycja z PRL nie ma żadnej władzy w kraju - to tylko pionki do pokazywania ludziom...
 • @Stara Baba 13:07:47
  "Pozostaje także sobie uzmysłowić ze ostatnie 2 dziesięciolecia to już
  w większości na młodszych konto musi być zapisane gdyż to w ich rekach tkwiła siła i los państwa. Nikt mi nie powie ze to "ci" 70~80 letni "dziadkowie komuny i SB-ectwa" dzisiaj kradną i rozwalają państwo od środka!? Jest to młody rzut wywodzący się pośród ludzi młodych."
  Tak, dzieci i wnuki "dziadków komuny i SB-ctwa". Magdalenka rządzi!
 • @Maciej Piotr Synak 21:42:52
  "Żadna opozycja z PRL nie ma żadnej władzy w kraju - to tylko pionki do pokazywania ludziom..."
  O to, to właśnie. Oszukani, okradzeni, zaszczuci! Kto? Opozycja- czyli co najmniej 10 mln dorosłych i pełnoletnich Polaków. Solidarność- masowy przejaw oporu przeciw władzy. Zawłaszczony przez układ.
  Kto nie ma dojścia do "układu z Magdalenki" nie zagrzeje długo miejsca w polityce.
  Masz wyrobione nazwisko, możesz zostać co najwyżej posłem bądź senatorem. Vide: I.Guzowska, J.Marczułajtis, L.Blanik, C.Kucharski, R.Kosecki, P.Papke, A.Szewiński, R.Wardzała, M.Zieliński, a ministrą sportu jest J.Mucha, która co ma ze sportem...? Raz przebiegła się wkoło "basenu narodowego"- gdy już była ministrą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31